Ostatni dzień września

W ostatnim dniu września 2018 roku zainaugurowaliśmy sezon na tafli w bytomskiej Stodole. Naszym przeciwnikiem była srebrna drużyna ubiegłego sezonu MALH – Power Silesia, która zawitała na Pułaskiego z dwoma piątkami i bramkarzem.
Początek spotkania nie napawał optymizmem, bo szybko straciliśmy bramkę i to co najgorsze samobójczą. Na listę strzelców wpisał się Długi, a zaraz potem padł następny gol i było 0:2. Inaugurujący w drużynie GTA szkoleniowiec musiał już po paru minutach gry skorzystać z czasu. W pierwszej tercji jeszcze padły 2 gole, po jednej dla każdej drużyny, przy czym trzecią bramkę przeciwnik strzelił, jak graliśmy w podwójnym osłabieniu. Tercja kończy się wynikiem 1:3. W przerwie, w szatni trener skierował parę słów w naszym kierunku, ale początek drugiej odsłony też nie należy do udanej. Szybko tracimy dwa gole i wynik jest bardzo niepokojący 1:5. I wtedy zaczęło się… nasza gra diametralnie się zmienia i po 40 minutach na tablicy widniał wynik 4:5. Na uwagę zasługuje fakt, iż bronimy karnego po faulu Krzysztofa K. na przeciwniku. Świetną obroną popisuje się nasz drugi dziś golkiper Bartek B. Trzecia odsłona należała w całości do nas, w której strzelamy 3 bramki, na „0” z tyłu. Końcowy wynik na świetlnej tablicy to 7:5 dla GTA Polonia Bytom.

GTA Polonia Bytom – Power Silesia 7:5 (1:3, 3:2, 3:0)